Poliklinik Hizmetlerimiz

POLIKLINIK HIZMETLERIMIZ
Hastanemiz çagdas bilgiyi kullanarak hastalarin ve çalisanlarin memnuniyetini esas alan, en üst düzeyde saglik hizmeti sunmaktadir.

 

POLIKLINIK ÇALIŞMA SAATLERİ:

Hafta içi hergün 09:00-16:00 saatleri arasındadır.


MUAYENE OLMAK IÇIN NE YAPMALISINIZ ?
Muayene olmak istediginiz doktora randevu alarak hastaneye gelmelisiniz.  Hasta kabulden ve danışmadan kaydinizi aktif hale getirebilirsiniz. Randevunuz yok ise muayene olmak istediginiz poliklinigin kontenjani var ise hasta kabulden sira alabilirsiniz.

HASTANEMİZE BAŞVURU İŞLEMLERİ

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU (SİGORTA, BAĞKUR, EMEKLİ SANDIĞI VE ÇALIŞAN MEMURLAR) GÜVENCESİNE SAHİP HASTALAR

Tedavi amacıyla hastanemize gelen Sosyal Güvenlik Kurumu mensubu hastalar (Bağkur,SSK,Emekli Sandığı vs.) hastanemizin hasta kabul birimine T.C. kimlik numaralarını gösteren nüfus cüzdanı ile hasta kabulleri yapılır. Hasta; sağlık, sosyal güvenlik ve kişisel bilgilerindeki değişiklikleri zamanında bildirmek durumundadır. Hiçbir sosyal güvencesi olmadığı halde hastanemize tedavi amacıyla müracaat eden hastalar muayene ve yapılacak olan diğer tetkiklerin ücretini ödemeleri koşulu ile kabul edilirler.

Hastanemiz acil polikliniğe başvuran tüm hastaların müdahalesi yapıldıktan sonra hasta kabulden girişi yapılmaktadır.

 

Öncelikli Hastalarımız

Hastanemizde; Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü Tarafından "Poliklinik Hizmetlerinde Öncelik Sırası" Hakkında 2010/73 sayılı Genelge doğrultusunda sırası ile

*Acil vakalar (Ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma ve benzeri durumlar ile ivedilikle tıbbi müdahale yapılması gerektiğine hekim tarafından karar verilen vakalar),

*Ağır özürlü raporu bulunan engelliler,

* Hamileler,

* 65 yaş üstü yaşlılar,

*  Yedi yaşından küçük çocuklar,

* Harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile malûl ve gaziler.

Ayrıca kolluk kuvvetlerince sevk edilecek adli vakalarda; savcılık veya kolluk kuvvetince önceden sağlık kurum/kuruluşuna bildirim yapılmalı ve randevu alınmalı, bu suretle sağlık kurum/kuruluşunda sağlık hizmeti aksatılmadan ve diğer hastalar mağdur edilmeden polikliniklerde, kan alma, röntgen, SFT(solunum fonksiyon testi), EKG(Elektrokardiyografi)de öncelik tanınmaktadır.


POLIKLINIKLER

ACİL SERVİS

Hastalarımıza 1 hekim,2 hemşire, 1 ebe ve 1 bilgi işlem personeli olmak üzere 24 saat hizmet vermektedir.

Acil röntgen ve laboratuar hizmeti günün her saatinde sunulmaktadır.

DAHİLİYE (İÇ HASTALIKLARI)  POLİKLİNİĞİ

Uzm.Dr:Halit Eyüp MUNGAN

Uzm.Dr:Sibel Güray MUNGAN (İzinli)

Hastalarımıza hafta içi hergün olmak üzere 09:00-16:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Hipertansiyon, hiper kolesterolemi, üst ve alt solunum yolu hastalıkları, mide-barsak sistemi, karaciğer hastalıkları, böbrek hastalıkları, tiroid hastalıkları, şeker hastalığı, obezite (şişmanlık), romatizmal hastalıklar, kan hastalıkları vb. genel dahili hastalıkların ayaktan ve yatarak tanı ve tedavileri yapılmaktadır.

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM POLİKLİNİĞİ

Opr. Dr. Eren Doğan (Geçici Görevli)

Hastalarımıza hafta içi her gün olmak üzere 09:00-16:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Kadın hastalıkları muayenesi, gebe muayenesi, doğum sonrası kontrol muayenesi, ultrasonografik muayene, endometriyal biyopsi gibi küçük cerrahi müdahaleler, rahim alınması (histerektomi), sezeryan, gibi ameliyatlar, aile planlaması ve doğum hizmetleri verilmektedir.

ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI POLİKLİNİĞİ

Haftalık Görevlendirilen Geçici Görevli Doktorlarla hizmet vermektedir.

Hastalarımıza hafta içi her gün 09:00-16:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Poliklinik ve yataklı tedavi ünitesi ile hasta ve sağlam çocuklarımızın muayene, tanı ve tedavileri yapılmaktadır.

GENEL CERRAHİ POLİKLİNİĞİ

Opr. Dr. M.Büşra MANGTAY (Hafta içi Pazartesi,Salı,Çarşamba) günleri hizmet vermektedir.)

Hastalarımıza hafta içi günleri,09:00-16:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Genel Cerrahi bölümümüzde sindirim sistemi hastalıkları, karaciğer, mide, barsak, safra kesesi, safra yolları, pankreas ve dalak hastalıkları, hemoroid ve anal bölge cerrahisi, pilonidal sinüs (kıl dönmesi), fıtık, yumuşak doku cerrahisi ile ilgili tanı, tedavi ve ameliyatları yapılmaktadır.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI  POLİKLİNİĞİ

Dt. Özden Karadut

 

Hastalarımıza haftanın her günü 09: 00-16:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ağız ve diş sağlığı teşhis ve tedavileri ile periapikal röntgen çekimi hastanemizde yapılmakta olup, hastanemiz bünyesinde bir adet diş laboratuarı bulunmaktadır.Diş protez hizmetine 2012 yılı Ocak ayı itibariyle verilmeye başlanmıştır.